november 2017 | emmasoderberg
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
    • Arkiv
      • februari 2021
      • januari 2021
      • november 2020
      • oktober 2020
      • september 2020
      • augusti 2020
      • juli 2020
      • juni 2020
      • maj 2020
      • april 2020
      • mars 2020
      • februari 2020
      • januari 2020
      • december 2019
      • november 2019
      • oktober 2019
      • september 2019
      • augusti 2019
      • juli 2019
      • juni 2019
      • maj 2019
      • april 2019
      • mars 2019
      • februari 2019
      • januari 2019
      • december 2018
      • november 2018
      • oktober 2018
      • september 2018
      • augusti 2018
      • juli 2018
      • juni 2018
      • maj 2018
      • april 2018
      • mars 2018
      • februari 2018
      • januari 2018
      • december 2017
      • november 2017
      • oktober 2017
      • september 2017
      • augusti 2017
      • juli 2017
      • juni 2017
      • maj 2017
      • april 2017
      • mars 2017
      • februari 2017
      • januari 2017
      • oktober 2016
      • september 2016
      • augusti 2016
      • april 2015
    • Kategorier
      • Tips
      • Daily
      • Mode
      • Shopping
      • Allmänt
      • Beauty
      • Business
      • Entreprenörskap
      • Erevel
      • Fashion
      • Gaming
      • Giveaway
      • Inredning
      • Inspiration
      • Outfits
      • Samarbeten
      • Skönhet/kosmetika
      • Svar på frågor
      • Träning
      • Uncategorized
      • Wanties
      • Vardag
    • Instagram
      Emma Söderberg

      Ögonskuggor från JFR

      torsdag 30 november 2017, 19:27

      INLÄGGET ÄR I SAMARBETE MED JFR.SE

      Jag har fått hem lite smink från märket MUA som finns hos JFR, bland annat ögonskuggspaletten Burning embers och tre olika läppstift. Läppstiften kommer jag att visa upp mer i ett annat inlägg (men kan spoila lite redan nu och berätta att de är flawless).

      Det jag gillar med ögonskuggspaletten är att den har hela 25 stycken ögonskuggor, blandad med både matta och skimriga ögonskuggor. Jag älskar att använda matta och skimriga ögonskuggor tillsammans, tycker att det blir så himla snyggt. Färgerna i paletten behöver vi ju knappt nämna, visst är de fina? Jag har redan hittat min favoriter och det är dom som är mer åt det orangea hållet. Har märkt på sistonde att mina ögon verkligen strålar med lite mer röd/orangea färger.

      Jag gillar faktiskt alla ögonskuggor i denna paletten och tror jag kommer använda mig av allihopa, ibland märker jag att jag kan köpa ögonskuggspaletter och sen använder jag bara 1-3 stycken av ögonskuggorna. Så rekommenderar verkligen denna om du använder mycket nudes men med lite inslag av guld, rosa och orange. Jag testade att swatcha ögonskuggorna och de är väldigt bra pigmenterade men det går ändå att "jobba" med dom.

      Självklart har jag även en rabattkod till er om ni vill köpa paletten eller något annat på JFR's hemsida. Allt deras smink är cruelty free, så himla bra! ♥ EMMAS15 = 15% på hela sortimentet hos JFR.se (gäller ej rea och jackor).

      @JFRSE / #JFRSE

      • Postad i: Samarbeten, Skönhet/kosmetika, Tips

      Gillar

      Kommentarer

      Jobbar du med sociala medier?

      onsdag 29 november 2017, 00:28

      Jag har nyligen med hjälp av min vän Rebecca startat en grupp på Facebook som heter ”Social media influencers”. Det är en grupp för oss som på något sätt jobbar med sociala medier. Tanken är att man ska kunna hjälpa, peppa, utbyta idéer och marknadsföra sina kanaler.

      Ni får jättegärna ansöka om medlemskap i gruppen om ni känner att det är något som passar er, man behöver absolut inte jobba med sina sociala medier på heltid men att man iallafall har en verksamhet bakom det och inte bara en hobby! ?

      Länk till gruppen: Social media influencers

      • Postad i: Entreprenörskap, Tips, Vardag

      Gillar

      Kommentarer

      Tidsoptimist

      tisdag 28 november 2017, 23:07

      Moto jacket från Chiquelle

      Idag började jag dagen med ett möte kl 11, det blev väldigt stressigt då jag inte hittade till deras kontor först, på kartan stod det att det låg i en galleria men det visade sig att den låg bredvid. Jag gick nog igenom hela gallerian och alla 3 våningar när det bara var 5 minuter kvar tills mötet skulle börja haha!

      Jag hann dock i tid ändå, när det gäller viktigare möten osv har jag verkligen aldrig kommit för sent en enda gång. Men, när jag ska träffa vänner och vi har planer så är jag sjukt dålig på att bli färdig i tid, måste verkligen bli bättre på det. Det känns lite respektlöst att komma för sent om man inte har en bra anledning. Jag tror verkligen alltid att jag ska hinna i tid och kan börja förbereda mig timmar innan men ändå står jag där sen i sista sekund och inte hittar något eller får för mig att byta om?!

      • Postad i: Vardag

      Gillar

      Kommentarer

      Instagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderberg

      emmasoderberg

      • Gå till Profil
      • Gå till Startsidan
      • Gå till RSS
      • Gå till Sitemap

      Blogga på Nouw

      • Skapa konto
      • Tjäna pengar på din blogg
      • Tagga produkter med Metapic
      • Flytta din blogg till Nouw

      Bloggar

      • Allmänt
      • Annat
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Hästar & ridsport
      • Mat & recept
      • Mode
      • Personligt
      • Resor & utland
      • Sport
      • Träning & hälsa

      Nouw

      • Magazine
      • Allmänna villkor
      • Sekretesspolicy
      • Kakor
      • Kontakta oss
      • Hjälp
      • Driftinformation
      • Build: 2021-02-15 15:41