juli 2018 | emmasoderberg
  • Magazine
  • Bloggar
    • Nya bloggar
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Mode
      • Träning & hälsa
    • Topplistor
    • Foto
    • Föräldraskap
    • Mode
    • Träning & hälsa
  • Fler
    • Design & inredning
  • Topplistor
  • Skapa blogg
    • Arkiv
      • februari 2021
      • januari 2021
      • november 2020
      • oktober 2020
      • september 2020
      • augusti 2020
      • juli 2020
      • juni 2020
      • maj 2020
      • april 2020
      • mars 2020
      • februari 2020
      • januari 2020
      • december 2019
      • november 2019
      • oktober 2019
      • september 2019
      • augusti 2019
      • juli 2019
      • juni 2019
      • maj 2019
      • april 2019
      • mars 2019
      • februari 2019
      • januari 2019
      • december 2018
      • november 2018
      • oktober 2018
      • september 2018
      • augusti 2018
      • juli 2018
      • juni 2018
      • maj 2018
      • april 2018
      • mars 2018
      • februari 2018
      • januari 2018
      • december 2017
      • november 2017
      • oktober 2017
      • september 2017
      • augusti 2017
      • juli 2017
      • juni 2017
      • maj 2017
      • april 2017
      • mars 2017
      • februari 2017
      • januari 2017
      • oktober 2016
      • september 2016
      • augusti 2016
      • april 2015
    • Kategorier
      • Tips
      • Daily
      • Mode
      • Shopping
      • Allmänt
      • Beauty
      • Business
      • Entreprenörskap
      • Erevel
      • Fashion
      • Gaming
      • Giveaway
      • Inredning
      • Inspiration
      • Outfits
      • Samarbeten
      • Skönhet/kosmetika
      • Svar på frågor
      • Träning
      • Uncategorized
      • Wanties
      • Vardag
    • Instagram
      Emma Söderberg

      När jag gifter mig

      måndag 30 juli 2018, 07:10

      - Inlägget är i samarbete med Vanbruun.se -

      Det känns som att det är såå många som gifter sig just nu, man blir riktigt inspirerad själv, jag vill gifta mig nu nu nu haha. Speciellt när man såg Jon och Janni's bröllop (två youtubers för er som inte vet vilka det är), det var verkligen drömmigt! För att inte tala om Janni's ring... Jag har faktiskt bara varit på bröllop en gång och då var det bara i själva kyrkan, men det var så vackert. Jag längtar verkligen tills jag får planera mitt egna bröllop, eller någon annans. Men det är ju så mycket att bestämma.. datum, tema, lokal, mat, bröllopsklänning, gästlista, fotograf, blommor, brudtärnor och klänningar till dom, inbjudan, bordsplaceringar och ringen som nog är det allra viktigaste. Den ska man ju ändå bära hela tiden. Jag hade aldrig kunnat låta min framtida man överraska mig med en ring, jag hade blivit såå ledsen om den inte är exakt som jag vill ha den haha! Brukar faktiskt kolla på ett program på tv där mannen får planera hela bröllopet, välja ut klänning, ring och allting runtomkring. Tänk vilken mardröm om det blev exakt tvärtemot hur man vill ha det.

      När det kommer till vigselringen så vet jag redan nu hur jag vill ha den. Det ska vara massor av bling men ändå vara enkel och nätt. Jag vill ha den antingen i vitguld, platina eller palladium. Sedan ska den passa till förlovningsringen, jag tror ändå att jag vill ha båda på fingret.

      Vill man ha en ring med bra kvalité så hittar man jättemånga olika sorters ringar hos Vanbruun till bra priser. Eftersom man ska bära ringen hela tiden så är det viktigt att den är i bra kvalité och inte tappar form, färg eller i värsta fall en diamant. Beställer man en ring ifrån Vanbruun så har man alltid fri gravyr, fri storleksjustering samt fri frakt, öppet köp och returrätt i 90 dagar.

      Här har jag valt ut mina favoriter bland Vanbruun's vigselringar. Visst är de fina? Dessa är i vitguld och platina. Jag tror jag gillar mest när det är en större diamant i mitten och sen små diamanter längs med sidorna på ringen., så den i mitten är min favorit. Hos Vanbruun kan man även design sin egna ring så man får den exakt som man vill ha den. Det är nog något jag kommer att göra i framtiden faktiskt..

      • Postad i: Samarbeten, Vardag

      Gillar

      Kommentarer

      Hair renewal serum

      söndag 29 juli 2018, 18:37

      Jag har börjat använda ett serum till håret för att få tjockare hår samt inte tappa så mycket hårstrån. Man tar några droppar varje dag och masserar in i hårbottnen bara. Jag har bara använt den i cirka en vecka så har inte sett något resultat ännu men den luktar gott iallafall. Serumet är ifrån Swiss clinic där jag har massor produkter från som jag är såå himla nöjd med, så jag hoppas verkligen att detta fungerar lika bra som de andra produkterna har gjort. Håret är faktiskt det jag är mest rädd om när det kommer till mitt utseende, det gör så himla mycket.

      Har ni testat detta och fått något resultat? ♥

      • Postad i: Skönhet/kosmetika

      Gillar

      Kommentarer

      Lekstugor från Polhus

      söndag 29 juli 2018, 07:14

      - Inlägget innehåller reklam i samarbete med Polhus -

      Godmorgon, hoppas ni mår bra idag. Jag är verkligen ingen morgonmänniska men om några timmar väntas det jobb för mig. Jag hann knappt somna inatt pga det var så varmt, men nu är det bara några dagar kvar innan jag tar helg och åker iväg. Woho.

      För ett tag sedan skrev jag om hur sugen jag är på att flytta till hus, det hade varit så mysigt och framförallt kul med egen tomt och villa. Jag tipsade er även om hur man kan bygga ut upp till 25 kvm på tomten utan att behöva ha bygglov. Det man också kan bygga på tomten istället för Attefallshus som jag tipsade sist om, är en lekstuga. Polhus har flertalet varianter av lekstugor som är verklighetstrogna och dessutom har ett litet loft där man kan lägga en madrass och göra det lite mysigt.

      Min favorit är lekstugan Tom (lekstugan på bilden ovanför) som har fönster, fönsterluckor och blomlådor. Den ser alltså ut som en riktig stuga fast i mindre format. Jag ska definitivt skaffa en sådan när jag har tomt, villa och barn. När jag var liten ville alla ha en lekstuga, det var verkligen drömmen. Så det är något jag verkligen vill ge mitt/mina framtida barn. Det hade varit så mysigt att få inreda, piffa till och plantera blommor i blomlådorna på huset. Det verkar dessutom inte så svårt att få upp på tomten, snarare väldigt lätt faktiskt. Stugorna är i bra kvalité och är gjorda utav trä, de levereras direkt hem till dörren så det enda man behöver göra är att sätta upp den själv.

      • Postad i: Samarbeten, Vardag

      Gillar

      Kommentarer

      Instagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderbergInstagram emmasoderberg

      emmasoderberg

      • Gå till Profil
      • Gå till Startsidan
      • Gå till RSS
      • Gå till Sitemap

      Blogga på Nouw

      • Skapa konto
      • Tjäna pengar på din blogg
      • Tagga produkter med Metapic
      • Flytta din blogg till Nouw

      Bloggar

      • Allmänt
      • Annat
      • Design & inredning
      • Foto
      • Föräldraskap
      • Hästar & ridsport
      • Mat & recept
      • Mode
      • Personligt
      • Resor & utland
      • Sport
      • Träning & hälsa

      Nouw

      • Magazine
      • Allmänna villkor
      • Sekretesspolicy
      • Kakor
      • Kontakta oss
      • Hjälp
      • Driftinformation
      • Build: 2021-02-15 15:41